Mushroom Coffee 330g Lion's mane + Rhodiola

MC330LM&R

Nowy produkt

 • Kawa arabica z Brazylii o jakości speciality
 • Aż 500 mg ekstraktu Soplówki jeżowatej
 • Dodatek adaptogennej Rhodioli (130mg)

 • 30 porcji grzybowej kawy w opakowaniu

Więcej szczegółów

69,00 zł

- +

Akceptujemy popularne metody płatności
Akceptujemy popularne metody płatności
 
Opis

Grzybowa kawa z dodatkiem adaptogennej Rhodioli

Zwykła kawa już nie daje satysfakcji? Otwórz się na nowe doznania i spróbuj kawy z grzybem Lion’s mane i korzeniem Rhodiola rosea! Te naturalne dodatki wznoszą kawowe doświadczenia na wyższy poziom. Poczuj przypływ zbalansowanego pobudzenia z każdym łykiem Mushroom Coffee.

Kawa to najpopularniejszy booster do pracy umysłowej. My wiemy, co zrobić, by była jeszcze lepsza. Dodając do kawy funkcjonalne dodatki, tworzymy superpaliwo dla ciała i umysłu. Poznaj mieszankę nieziemskiego aromatu kawy specialty, kofeiny i adaptogenów.


Kawa z grzybami

Dla wielu osób nadal wizja dodatku grzybów do kawy jest zaskakująca, ale kto spróbuje, ten zostaje z nią na dłużej. Ekstrakty grzybów witalnych nie przypominają aromatem naszych grzybów leśnych, za to są delikatne w smaku i świetnie komponują się z aromatem kawy.

Ale do rzeczy. Mushroom Coffee to coś więcej niż kawa i bynajmniej nie chodzi tu o smak. Dodaje się do niej tzw. grzyby funkcjonalne o bogatej historii stosowania przez człowieka w celu optymalizacji zdrowia. Takie grzybowe superfoods przenoszące na inny poziom funkcjonowania.

Twój codzienny rytuał

Liczne substancje aktywne, które z natury znajdują się w grzybach funkcjonalnych, rozszerzają wachlarz właściwości kawy. W zależności od gatunku grzyba dodanego do kawy można osiągnąć różne efekty.

Grzyb Lion’s mane jest wybierany przez osoby aktywne umysłowo, które na co dzień potrzebują klarowności myślenia i łatwości przetwarzania informacji.

Dla kogo Mushroom Coffee z Lion’s mane i Rhodiola rosea?

Ta wyjątkowa kawa z adaptogenami świetnie sprawdzi się dla:

 • osób pracujących na najwyższych obrotach, potrzebujących maksymalnej koncentracji;

 • sportowców i osób z dużą aktywnością fizyczną;

 • pragnących tchnąć w swój dzień więcej pozytywnej energii i produktywności;

 • tych, którzy chcą wspomóc działanie swojej codziennej kawy;

 • amatorów dobrej jakości kawy speciality.

Grzybowa Latte na doskonały start produktywnego dnia

Przygotuj swoją grzybową kawę tak, jak lubisz. Możesz ją tradycyjnie zalać wrzątkiem, zaparzyć w ekspresie lub użyć ulubionej metody alternatywnej. Dodaj napoju roślinnego lub mleka, jeśli lubisz. Spróbuj z mlekiem owsianym!

W większości kaw zawartość kofeiny jest zagadką. Można opierać się jedynie na domysłach i danych statystycznych, które często mają szerokie widełki. W Mushroom Coffee sprawa jest jasna – jedna porcja to 100 mg kofeiny. Jest to dawka wystarczająca, by efektywnie pomóc poprawić koncentrację i skupienie uwagi oraz podnieść czujność. Z grzybową kawą nie tylko stworzysz swój indywidualny rytuał, ale i doświadczysz pozytywnego skoku energii, gdy tylko będziesz go potrzebować, bez rozczarowania.

Zalecana porcja dzienna:

Stosować 11 g kawy, zalane 200 ml wody o temperaturze 93 – 96 0C.

Napar przygotowany zgodnie z zaleceniami producenta spożywać raz dziennie. Można łączyć z ulubionymi dodatkami – napoje roślinne, mleko, cukier, przyprawy korzenne, miód. Napar można przygotować również w ekspresach ciśnieniowych, przelewowych czy za pomocą metod alternatywnych.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest urozmaicony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia.

Nie spożywać z innymi produktami będącymi źródłem kofeiny lub innych składników o podobnym działaniu. Nie zaleca się stosowania kobietom w ciąży, karmiącym oraz osobom poniżej 18 roku życia. Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki preparatu.


Składniki:

Mielone ziarna kawy Coffea Arabica L., ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej (Hericium erinaceus ( Bull; Fr.) Pers) DER 10:1, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego DER 4:1.

Poznaj składniki Mushroom coffee z Lion's mane i Rhodiolą

Lion's mane (Soplówka jeżowata)

Chaga

Soplówka jeżowata (Hericium Erinaceus) to grzyb funkcjonalny w tradycji wykorzystywany kulinarnie i prozdrowotnie. Tłumaczenie jego angielskiej nazwy to „lwia grzywa”, co świetnie obrazuje bardzo charakterystyczny wygląd owocnika tego grzyba. Nie składa się on ze stereotypowego kapelusza na trzonie, a wygląda bardziej jak kępa zwisających, cienkich sopelków, przypominając właśnie grzywę.

Na podstawie historii jego stosowania i wyników współczesnych badań naukowych, grzyb Lion’s Mane uznawany jest za kandydata na suplement pozytywnie wpływający na zdrowie mózgu, m.in. za sprawą wpływu na czynnik wzrostu nerwów.[1]

Grzyb Lion’s mane zawiera w składzie beta-glukany, czyli rodzaj polisacharydów. Według naukowców mają one znaczny wpływ na immunostymulację.[2] Działanie to jest dokładnie opisane we współczesnych publikacjach, jednak nawet w tradycji sięgającej setek lat wstecz stosowano ten grzyb jako immunomodulator, by wspomóc układ odpornościowy.

W Mushroom Coffee zawarty jest ekstrakt 10:1 z owocników tego grzyba (500mg). Według wyników badań laboratoryjnych może być w nim zawarte nawet 30-45% beta-glukanów, co jest imponującym wynikiem na tle konkurencyjnych surowców.

[1] Lai PL, Naidu M, Sabaratnam V, Wong KH, David RP, Kuppusamy UR, Abdullah N, Malek SN. Neurotrophic properties of the Lion's mane medicinal mushroom, Hericium erinaceus (Higher Basidiomycetes) from Malaysia. Int J Med Mushrooms. 2013;15(6):539-54. doi: 10.1615/intjmedmushr.v15.i6.30. PMID: 24266378.

[2] Akramiene D, Kondrotas A, Didziapetriene J, Kevelaitis E. Effects of beta-glucans on the immune system. Medicina (Kaunas). 2007;43(8):597-606. PMID: 17895634.

Rhodiola (Różeniec górski)

kokos.png

Różeniec górski (Rhodiola rosea) to roślina rosnąca w górach o bogatej historii stosowania w medycynie folkloru. Znana jest jako adaptogen i może być stosowana dla złagodzenia skutków stresu, takich jak odczucie zmęczenia i wzmożone poczucie osłabienia.[1] Jej działanie było intensywnie badane szczególnie przez naukowców sowieckich i szwedzkich. Obecnie cieszy się ogromną popularnością wśród sportowców i osób pracujących umysłowo, gdyż pozytywnie wpływa i na fizyczną, i umysłową adaptację do stresujących warunków. Może kompleksowo wpływać na ograniczenie powikłań chronicznego stresu i towarzyszących mu komplikacji.[2]

W Mushroom Coffee wykorzystany został ekstrakt 4:1 korzenia Rhodiola rosea (130mg).

[1] https://www.ema.europa.eu/en/medicines/herbal/rhodiolae-roseae-rhizoma-et-radix

[2] Anghelescu IG, Edwards D, Seifritz E, Kasper S. Stress management and the role of Rhodiola rosea: a review. Int J Psychiatry Clin Pract. 2018 Nov;22(4):242-252. doi: 10.1080/13651501.2017.1417442. Epub 2018 Jan 11. PMID: 29325481.

Kawa arabica

kawa

Kawa użyta w Mushroom Coffee to średnio palone ziarna brazylijskiej kawy o doskonałej jakości speciality. Jej profil charakteryzuje się mocną słodyczą, z kremowym body i czystym posmakiem, o wyczuwalnych nutach: kakao, czekolady, orzechów, karmelu, brązowego cukru i czerwonych owoców.

Coffea Arabica to obok Robusty jeden z dwóch najpopularniejszych gatunków kawy. Arabica cechuje się łagodniejszym aromatem, słodszymi nutami i mniejszą goryczką niż Robusta, dlatego jest wybierana znacznie częściej, pomimo trudniejszej uprawy i wyższych cen ziaren.

Kawa to naturalne źródło kofeiny, dzięki czemu pomaga poprawić koncentrację i zwiększyć czujność. Zawartość kofeiny w Mushroom Coffee jest potwierdzona badaniami i wynosi 100 mg w każdej sugerowanej porcji.

Napisz opinię

Mushroom Coffee 330g Lion's mane + Rhodiola
 • Kawa arabica z Brazylii o jakości speciality
 • Aż 500 mg ekstraktu Soplówki jeżowatej
 • Dodatek adaptogennej Rhodioli (130mg)

 • 30 porcji grzybowej kawy w opakowaniu

Napisz opinię

 
Opinie użytkowników(2)
05.05.2023

Pychaaa

Pomijając już dodatek świetnych adaptogenów, ta kawa jest genialna w smaku. Brak kwaśności, delikatny aromat. Ciężko teraz będzie przerzucić się na coś innego :P

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (1) (0)
23.02.2023

Jedyna kawa

Jedyna taka kawa. Nie dość że smakuje świetnie to dzieki różeńcowi i lions mane naprawdę daje mocnego energetycznego kopa. Osobiście jestem bardzo wrażliwy na różeniec i wyraźnie odczuwam jego wpływ na mój organizm. Świetne połączenie zarówno przed treningiem jak i przed pracą umysłową

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (1) (0)

Napisz swoją opinię!

Koniecznie spróbuj także:

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: