Mushroom Coffee 330g Chaga + Ashwagandha

MC330CH&A

Nowy produkt

 • Kawa arabica z Brazylii o jakości speciality
 • Aż 500 mg ekstraktu Chaga
 • Dodatek adaptogennej Ashwagandhy (500mg)

 • 30 porcji grzybowej kawy w opakowaniu

Więcej szczegółów

69,00 zł

- +

Akceptujemy popularne metody płatności
Akceptujemy popularne metody płatności
 
Opis

Grzybowa kawa z dodatkiem adaptogennej Ashwagandhy

Dzięki Mushroom Coffee chwila relaksu przy kawie może być jeszcze przyjemniejsza. Aromatyczna kawa z grzybem Chaga i Ashwagandhą to idealny wybór, gdy potrzebujesz zwiększyć kontrolę nad swoim umysłem w nieustannie pędzącym świecie

Kawa z adaptogenami pozwala lepiej funkcjonować pod ciężarem stresu. Doskonale sprawdza się w momentach dużego obciążenia umysłowego, ale i w spokojne dni poświęcane na relaks lub przyjemne aktywności. „Spiesz się powoli” to hasło, które świetnie wpisuje się w profil tego wariantu grzybowej kawy.


Kawa z grzybami

Wizja dodatku grzybów do kawy nadal dla wielu osób jest zaskakująca, ale kto spróbuje, ten zostaje z nią na dłużej. Ekstrakty grzybów witalnych nie mają stereotypowego, grzybowego aromatu, za to mają bardzo łagodny i neutralny smak, tworzący świetny duet z naturalnym aromatem kawy.

Liczne substancje aktywne z natury zawarte w grzybach funkcjonalnych, rozszerzają wachlarz właściwości kawy. W zależności od gatunku użytego do kawy można osiągnąć różne efekty. Grzyb Chaga jest wybierany przez osoby szukające wzmocnienia organizmu i lepszego flow na co dzień, bez względu na towarzyszący stres.

Zen w filiżance kawy

Mushroom Coffee to coś więcej niż kawa i absolutnie nie chodzi tylko o smak. Grzybową kawę tworzy się z tzw. grzybów funkcjonalnych, które bardziej niż ze smaku słyną ze swoich walorów dla zdrowia człowieka. Do kawy dodajemy grzyby o bogatej tradycji stosowania przez człowieka w celu optymalizacji zdrowia. Takie grzybowe superfoods przenoszące na inny poziom funkcjonowania.

Dla kogo Mushroom Coffee z Chagą i Ashwaghandą?

Ta wyjątkowa kawa z adaptogenami świetnie sprawdzi się dla:

 • osób, które pragną ustabilizować działanie kawy i nie lubią nadmiernego pobudzenia,

 • przytłoczonych stresem i poszukujących wzmocnienia,

 • znajdujących ukojenie w kawowym rytuale,

 • rozszerzenia właściwości kawy dla zdrowia i samopoczucia,

 • amatorów dobrej jakości kawy speciality.

Grzybowa Latte na doskonały start produktywnego dnia

Kawa dodaje siły niezależnie czy mamy przed sobą stresujący dzień, czy czas wolny tylko dla siebie. Adaptogenna moc Chaga i Ashwagandhy pomoże w każdej sytuacji, przemieniając zwykłą kawę w wyjątkowe doświadczenie.

Każda filiżanka tej grzybowej kawy dostarcza zbalansowanej energii. W przeciwieństwie do przeciętnych kaw, w których zazwyczaj nie mamy pojęcia o faktycznej zawartości kofeiny, Mushroom Coffee oferuje powtarzalne działanie. Każda jej porcja zawiera 100 mg kofeiny, której towarzyszy po 500 mg ekstraktów Chaga i Ashwagandhy.

Przygotuj swoją Mushroom Coffee tak, jak lubisz. Wybierz ulubioną metodę parzenia. Ekspres ciśnieniowy, metody alternatywne, czy tradycyjna zalewajka – każdy wybór jest dobry. Jeśli lubisz, dodaj napoju roślinnego (polecamy mleko owsiane!) lub krowiego mleka tworząc wyjątkowe grzybowe latte.

Zalecana porcja dzienna:

Stosować 11 g kawy, zalane 200 ml wody o temperaturze 93 – 96 0C.

Napar przygotowany zgodnie z zaleceniami producenta spożywać raz dziennie. Można łączyć z ulubionymi dodatkami – napoje roślinne, mleko, cukier, przyprawy korzenne, miód. Napar można przygotować również w ekspresach ciśnieniowych, przelewowych czy za pomocą metod alternatywnych.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest urozmaicony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia.

Nie spożywać z innymi produktami będącymi źródłem kofeiny lub innych składników o podobnym działaniu. Nie zaleca się stosowania kobietom w ciąży, karmiącym oraz osobom poniżej 18 roku życia. Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki preparatu.

Składniki:

Mielone ziarna kawy Coffea Arabica L., Ekstrakt z owocników grzyba błyskoporka podkorowego (Inonotus obliguus (Ach. Ex Pers.) Pilát DER 10:1, ekstrakt z korzenia witanii ospałej DER 4:1.

Poznaj składniki Mushroom coffee z Chagą i Ashwagandhą

Chaga (Błyskoporek podkorowy)

Chaga

Grzyb Chaga to Błyskoporek podkorowy (Inonotus obliquus), który rośnie głównie na pniach brzozy. Ma specyficzny wygląd, który dobrze obrazuje jedna z jego potocznych nazw: guz brzozy. W istocie jego owocnik wygląda jak czarna narośl na pniu o nieregularnym kształcie. Tradycyjnie przygotowywany napary z ciętego owocnika Chagi, a obecnie często jej ekstrakty dodawane są do kawy i innych napojów.

Chaga z natury jest obfitym źródłem polisacharydów, wśród których najbardziej interesujące dla człowieka są beta-glukany działające immunomodulująco.[1] W badaniach przedklinicznych zauważano pozytywny wpływ suplementacji Chagi na poziom fizycznego i mentalnego zmęczenia.[2]

 W Mushroom Coffee użyto ekstraktu 10:1 owocników Chagi (500mg). Badania laboratoryjne pokazują, że ten ekstrakt zawiera aż 10% beta-glukanów.

[1] Akramiene D, Kondrotas A, Didziapetriene J, Kevelaitis E. Effects of beta-glucans on the immune system. Medicina (Kaunas). 2007;43(8):597-606. PMID: 17895634.

[2] Zhang CJ, Guo JY, Cheng H, Li L, Liu Y, Shi Y, Xu J, Yu HT. Spatial structure and anti-fatigue of polysaccharide from Inonotus obliquus. Int J Biol Macromol. 2020 May 15;151:855-860. doi: 10.1016/j.ijbiomac.2020.02.147. Epub 2020 Feb 15. PMID: 32068062.

Ashwagandha (Witania ospała)

kokos.png

Witania ospała (Withania somnifera), znana jako Ashwagandha, to najpopularniejsze ziele Ajurwedy – indyjskiej tradycji leczniczej. W Ajurwedzie jest klasyfikowana jako rasayana (odmładzanie) i oczekuje się, że będzie promować zdrowie fizyczne i psychiczne, odmładzać ciało w osłabionych warunkach i sprzyjać długowieczności.[1]

Swoją ogromną popularność zawdzięcza głównie działaniu adaptogennemu, co oznacza, że ma wspomagać adaptację organizmu do warunków stresowych. Ashwagandha oraz jej wpływ na biochemię i zdrowie człowieka to przedmiot ogromnej liczby badań naukowych. Tematem badań są m.in. jej potencjalny wpływ na reakcje stresowe, immunologię, stres oksydacyjny i pracę układu nerwowego.

W Mushroom Coffee użyto ekstraktu 4:1 z korzenia Ashwagandhy (500mg).

[1] Kulkarni SK, Dhir A. Withania somnifera: an Indian ginseng. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 2008 Jul 1;32(5):1093-105. doi: 10.1016/j.pnpbp.2007.09.011. Epub 2007 Sep 21. PMID: 17959291.

Kawa arabica

kawa

Kawa użyta w Mushroom Coffee to średnio palone ziarna brazylijskiej kawy o doskonałej jakości speciality. Jej profil charakteryzuje się mocną słodyczą, z kremowym body i czystym posmakiem, o wyczuwalnych nutach: kakao, czekolady, orzechów, karmelu, brązowego cukru i czerwonych owoców.

Coffea Arabica to obok Robusty jeden z dwóch najpopularniejszych gatunków kawy. Arabica cechuje się łagodniejszym aromatem, słodszymi nutami i mniejszą goryczką niż Robusta, dlatego jest wybierana znacznie częściej, pomimo trudniejszej uprawy i wyższych cen ziaren.

 Kawa to naturalne źródło kofeiny, dzięki czemu pomaga poprawić koncentrację i zwiększyć czujność. Zawartość kofeiny w Mushroom Coffee jest potwierdzona badaniami i wynosi 100 mg w każdej sugerowanej porcji.

Napisz opinię

Mushroom Coffee 330g Chaga + Ashwagandha
 • Kawa arabica z Brazylii o jakości speciality
 • Aż 500 mg ekstraktu Chaga
 • Dodatek adaptogennej Ashwagandhy (500mg)

 • 30 porcji grzybowej kawy w opakowaniu

Napisz opinię

Koniecznie spróbuj także:

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: